Jak dbać o tatuaż

Jak dbać o tatuaż po sesji

W rzeczywistości tatuaże i makijaż permanentny to rany na skórze, igły uszkadzają jej górną warstwę w różnym stopniu. To jest jak zadrapanie, tylko większe w obszarze i trochę głęBielany. Od tego, w jaki sposób opiekujesz się tatuażami, zależy nie tylko normalne zagojenie, ale także twój ogólny stan zdrowia. Pamiętaj: jakość tatuażu zagojonego na ciele o 50% zależy od pracy artysty, o 50% od opieki po sesji i podążaniem za radą tatuarzysty.

Tą instrukcja zawsze będziesz mieć pod ręką, jednak twój artysta opowie ci o różnych niuansach i subtelnościach. Postaraj się zapamiętać, co powie.

Jak dbać o tatuaż  Jak dbać o tatuaż

 

Jak dbać o tatuaż:

 

• Zrobiłeś tatuaż, a artysta dokładnie wytarł miejsce stosowania i nałożył maść (zazwyczaj zalecają maść “Bepanten”, nie krem, to jest ważne. Lub specjalne środki do gojenia tatuażu).
• Następnie obszar tatuażu owijany jest folią i zabezpieczony za pomocą klejącej taśmy papierowej. Ma to na celu zapewnienie, że świeży tatuaż jest chroniony przed tarciem, brudem, kurzem itp.
• Po przybyciu do domu folie należy zdjąć. Tatuaż należy umyć letnią wodą z mydłem i powtórzyć procedurę z maścią i folią. Takie “kompresy” powinne być wykonywane 3-5 razy dziennie. Po 4-5 dniach można po prostu smarować tatuaż tak, aby zawsze był wilgotny.
• W żadnym przypadku nie pocieraj tatuażu, może to mieć zły wpływ na gojenie i jakość wzoru.
• W celu dalszej opieki po całkowitym zagojeniu możesz używać kremu nawilżającego.
• W czasie gojenia nie należy myć skóry gorącą wodą, opalać się, eliminować zbyt intensywne ćwiczenia i unikać otwartej wody.

Oprócz standardowej metody istnieje jeszcze specjalna, lecznicza folia membranowa.

Ona przyczynia się do
szybszego gojenia, w którym tatuaż będzie jasny i trwały, jak to możliwe.

• Folia jest przyklejana natychmiast po sesji. Jest bardzo wygodna do zgięć, elastyczna i pozwala skórze oddychać, będąc jednocześnie wodoodporną.
Bardzo ważne jest, aby folia była nakładana z zapasem (odstęp około 2 cm od tatuażu).
• Następnego dnia pod folią pojawia się nagromadzenie osocza, krwi i barwnika. Dlatego lepiej nie ryzykować i nie usuwać folii w ciągu 12-24 godzin. Potem rozpocząć korzystanie z maści Bepanten.
• Aby uzyskać jasny i wyraźny tatuaż, będziesz musiał zrezygnować z alkoholu przeznajbliższe 2-3 dni, nie opalać się i nie pocić się.

Jak właściwie dbać o tatuaż po sesji?? - TattooPoland