Jak właściwie dbać o tatuaż po sesji?? - Studio TattooPoland
sidearea-image
Nasze kontakty
ul.11listopada 62 Warszawa
+48577948385
Obukhowskiytattoo@gmail.com

Jak dbać o tatuaż

Jakość zastosowanego tatuażu zależy nie tylko od mistrza, ale także od Ciebie. Z należytą starannością możliwe będzie utrzymanie jasności kolorów i wyrównania linii przez długi czas. Dowiemy się, jak właściwie dbać o tatuaż po sesji.

Opieka na początku Po sesji tatuaż jest myty ciepłą i czystą wodą z mydłem antybakteryjnym. Następnie, zamiast tatuażu, nałóż maść odbudowującą i nałóż bandaż kompresyjny. Po 2-3 godzinach od zabiegu należy usunąć bandaż i opłukać skórę kiły. Umyć za pomocą mydła w płynie. Nie używaj podkładek do szorowania ani żadnych innych materiałów ściernych, ponieważ mogą one uszkodzić wzór. Farba może trochę odpaść — jest to całkiem normalne. Następnie wacikiem starannie wytrzyj rysunek płynnymi ruchami od środka do krawędzi. Po nałożeniu Bepanten lub Panthenol tatuaż może wyschnąć naturalnie. Nie trzeba wycierać tatuażu ręcznikiem, aby przyspieszyć gojenie.

Opieka w pierwszych kilku tygodniach Przestrzegaj zasady codziennego spłukiwania tatuażu, ale bez fanatyzmu. Po umyciu nałóż na powierzchnię krem ​​maściowy, balsam lub krem ​​ochronny. Skóra powinna być zawsze wilgotna, dlatego nakładaj sprzęt ochronny kilka razy dziennie po wyschnięciu. Staraj się nosić luźną odzież z tkanin bawełnianych. Napinanie rzeczy zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia tatuażu. Nie znajduj się w otwartym słońcu, ponieważ istnieje szansa na blaknięcie pigmentu. Unikaj długiego pobytu pod prysznicem, odsuń wędrówkę po saunie, basenie, zaczekaj na wędrówkę po rzece.

Skóra może się marszczyć z powodu długotrwałego kontaktu z wilgocią, co będzie miało szkodliwy wpływ na świeży tatuaż. Jeśli tatuaż ma skorupę, nie martw się, jest to zjawisko dość normalne i tymczasowe. Nie zarysuj tatuażu, nawet jeśli bardzo mocno swędzi. Musisz znosić, czesanie tatuażu doprowadzi do tego, że wymazujesz narysowany rysunek. Jeśli stan zapalny powinien natychmiast zwrócić się do lekarza.

Dbanie o tatuaż na dłuższą metę Pierwsze trudności związane z leczeniem tatuażu zwykle mijają 2-3 tygodnie, ale ostatecznie nie zapominaj o zasadach opieki nad rysunkiem na skórze w przyszłości. Porzuć opalanie, unikaj oparzenia słoneczne w słońcu. Pamiętaj, aby stosować krem ​​do opalania za każdym razem, gdy idziesz do opalania. Unikaj potu na tatuażu. Powoduje nie tylko podrażnienie skóry, ale również prowadzi do zaniku wzoru tatuażu. Użyj specjalnych balsamów, by wytrzeć wzór tatuażu, tak aby zawsze był jak nowy! Mamy nadzieję, że nauczyłeś się właściwie dbać o tatuaż, aby przynosiło tylko radość, a nie rozczarowanie!

To będzie ciekawe – Czy bolesne jest tatuowanie?