Tatuaż na blizny, blizny i śladzie od poparzenia

Zrobić na blizny tatuaż być może jedynym sposobem, aby odzyskać utraconą atrakcyjność ciała po urazach, operacjach i chorób. W tym artykule wyjaśnimy, jak nie zaszkodzić sobie i nie prowokować pojawienie się guzów i nowych chorób. Zabawny zbiór zdjęć i szkiców pomoże wybrać odpowiedni rysunek i upewnić się, jak łatwo zamaskować wszelkie blizny.

Czy mogę dostać tatuaż na blizny

Blizny, blizny i rozstępy są przede wszystkim nieprzyjemne psychicznie i generują wiele kompleksów. Nie każda wada może zostać usunięta za pomocą laseroterapii lub polerowania, jednak tatuaż nie zawsze jest właściwym rozwiązaniem.

Białawe blizny (naczynia krwionośne mogą się pojawić) znajdują się pod skórą i są miękkie w dotyku. Pojawiają się po prostych operacjach, poparzeniach lub głębokich cięciach, a także po trądziku. Ten typ obejmuje rozstępy na skórze, które następnie powodują ostrą utratę wagi, długotrwałe stosowanie leków hormonalnych po porodzie.

W przypadku atroficznych blizn możesz zastosować wzór ciała, najważniejszą rzeczą jest prawidłowe podejście do wyboru. Jednym z popularnych tatuaży na blizny zapalenia wyrostka robaczkowego jest piórko lub papryczka chili. Ich zakrzywiony kształt podąża za konturem blizny, a koryto daje dobrą objętość obrazu. Mężczyźni wolą stosować obrazy symbolizujące odwagę, siłę fizyczną i duchową. Należy jednak pamiętać, że zarys blizny jest długi i lekko zakrzywiony, więc głowa lwa lub orła nie może ukryć wady, a jeszcze bardziej ją rozróżnić. Zdjęcia i kolory sylwetki należy wybierać ostrożniej. Skandaliczne osobowości podkreślają wadliwy obraz w postaci rany, obszytej grubymi niciami, kroplami krwi, śladami kul i innych „zaklęć”. Zamek błyskawiczny z suwakiem, który otwiera układ krwionośny, a ścięgna wyglądają niesamowicie.

Dziewczynki na tatuaż na blizny cesarskie lub zapalenie wyrostka robaczkowego na brzuchu często wybierają kompozycję dużych kwiatów, gdy blizna znajduje się w podłużnym środkowym środku, otoczonym płatkami. Wada skórki może być przedstawiona jako cień, który spada z łodygi liany, sakury lub pawia. Ważne jest, aby farba nie dostała się do blizny.

tatuaż na blizny   tatuaż na blizny

Trudniej będzie wybrać zdjęcie do rozstępów, szczególnie gdy obszar obrażeń jest duży. Z powodu wielu małych paseczek trudno będzie wybrać prostą kompozycję.

Lepiej jest preferować bardziej złożony i obszerniejszy obraz z niewielką liczbą drobnych szczegółów, bawić się kolorami, cieniami i przejściami. Pięknie wyglądają ptaki na gałęzi z liśćmi i kwiatami, róża ze skrzydłami, gepardy, Sakura. Tatuaże na blizny na brzuchu w stylu japońskim, szczególnie dla mężczyzn, będą dobrze wyglądać. Smoki, abstrakcja, motywy celtyckie, portrety również pasują, można użyć wielu odcieni czerni i szarości.

Należy jednak pamiętać, że rozstępy mogą się nasilać i pojawiać się na innych częściach ciała, dlatego przed zabiegiem lepiej skonsultować się z lekarzem, aby ustalić przyczynę wady skóry. Lepiej jest zapobiegać pojawianiu się nowych pęknięć włókien elastyny, inaczej tatuaż na blizny może być zniekształcony, rozciągnięty.
Blizny normotroficzne

Blizny są płaskie, kilka ton jaśniejsze niż skóra, są na swoim poziomie. Pojawiają się później płytkie cięcia, drobne oparzenia, interwencje chirurgiczne, gdy operacja odbywa się na naskórku, warstwa bezkomórkowa (błona podstawowa) i głębsze warstwy skóry nie są uszkodzone. Blizny są prawie niepozorne, ale nadal wpływają na poczucie własnej wartości i piękno. O wiele łatwiej jest wybrać zdjęcie, ale lepiej nie umieszczać obrazów monochromatycznych: kolor może się zmienić. Liście, motyle, ozdoby celtyckie, ptaki – takie tatuaże na blizny na dłoni dziewczyny będą wyglądały bardzo atrakcyjnie. Tatuaże w białej kolorystyce wyglądają pięknie tatuaż na blizny.

Nasze studio