Znaki życia w tatuażach – Studio tatuaźu warszawa
sidearea-image
Nasze kontakty
ul.11listopada 62 Warszawa
+48577948385
Obukhowskiytattoo@gmail.com

Znaki życia w tatuażach

Znaki życia w tatuażach

Wiele zdjęć, które są popularne w sztuce tatuażu, – religijne, pogańskie i magiczne atrybuty. Niektóre z nich – tatuaż znaków życia. Ezoteryzmu wierzą, że to potężne amulety ochronne.
Ankh

Ankh, lub анкх, krzyż koptyjski, – starożytny egipski hieroglif. Jest krzyż, góra zwieńczona pierścieniem.

Jeden z najważniejszych symboli Starożytnego Egiptu, odnoszące klucz życia. Był używany jako ochronny talizman i znak nieśmiertelności. Często znalezione w grobowcach faraonów – uważano, że artefakt pomoże im dalej królować w zaświatach.

Ze względu na podobieństwa z chrześcijańskim krzyżem ankh wszedł w symbolikę Koptyjskiego kościoła prawosławnego w Aleksandrii jako symbol życia wiecznego. Od końca XX wieku powszechne w subkultury gotów. Zdaniem эзотериков, jest obraz systemu czakr. Wykorzystywane w magicznych kulty.

Kwitnące drzewo – jeden z najbardziej popularnych znaków życia. Występuje w słowiańskiej, tureckiej, skandynawskiej, chińskiej, ormiańskiej, perskiej mitologii.

Według «Księgi Rodzaju», rośnie w rajskim ogrodzie i daje owoce, dające nieśmiertelność. Wspomina się w «apokalipsie» jako źródło uzdrowienia. W kabale symbolizuje boski zamysł. W katolicyzmie jest odpowiednikiem krzyża, a jego owoce – znak Jezusa i komunii. U wschodnich chrześcijan symbolizuje miłość bożą. W эзотерике – oś między Ziemią i Niebem.
Czaszka i kości

Symbol życia i śmierci: czaszka i kości

Czaszka i kości – Adama głowa – symbol życia i odwagi przed śmiercią, kruchości istnienia. W «Świętej Tradycji», przodek wszystkich żyjących na Ziemi Adam został pochowany na Kalwarii, a przy ukrzyżowaniu krwią Chrystusa. W ten sposób, znak symbolizuje chrześcijańskie zbawienie.
Kaduceusz

Kaduceusz – laska Hermesa (Merkurego), symbol uczciwości i wiedzy tajemnej. Jest laska ze skrzydłami, mając nogi i ręce powiązane dwoma wężami. Jest znakiem fuzji przeciwieństw – dobra i zła, ciemności i światła. W symbolizmu oznacza klucz do tajemnic wszechświata, oś świata, mądrość, moc, ducha i brak granic.

Przykład tatuaż z symbolem życia (kaduceusz)
Uroboros

Uroboros – koagulacji w pierścień smok lub wąż. Jeden z najstarszych symboli ludzkości. Występuje w przedmiotach Starożytnego Egiptu i u azteków. Ma wiele wartości.

Zdjęcie tatuażu z wężem уроборосом

U starożytnych żydów уроброс symbolizował starego testamentu wąż i wygnanie z raju. U starożytnych greków to odpowiednik Feniksa – odrodzenie i symbol nowego życia. W Starożytnych Chinach – znak powodzenia. W Starożytnych Indiach – nieskończoność Wszechświata.

Najbardziej powszechne wartość уробороса – cykliczność życia: naprzemienne urodzeń i zgonów, bramka chwili między небытием i nawrócenie, tworzenie i niszczenie. Był używany w religii i magii. U alchemików symbolizuje kamień filozoficzny.
Krzyż

Po śmierci Jezusa i jego zmartwychwstania krzyż jest symbolem wiecznego życia i rozwoju duchowego w chrześcijaństwie. Oprócz chrześcijańskiego kontekstu, to znak 4 stron świata, 4 faz księżyca, 4 żywiołów i 4 podstawowych elementów wszechświata, symbol przecięcia linii ojca i matki w momencie urodzenia. W starożytnej chińskiej kulturze jest tak przedstawiany schody do nieba.

Krzyż na plecach: zdjęcia
Sakura

Delikatny kwiat wiśni kwiaty nie dłużej niż kilka dni, dlatego w tradycji wschodniej oznacza cykliczność, przemijanie i szybkie psucie życia, a także nadziei i odporność na drodze życia. W Japonii – symbol czystości, niewinności, gotowość do testów. Kojarzy się z młodością i miłością, kobiece piękno.

Blooming sakura na plecach
Lotos

Znak życia i śmierci, boskości i nieśmiertelności, spokoju i pokoju. W buddyzmie – symbol przebudzenia, dążenia do rozwoju duchowego i poznania prawdy. Kształt miski kojarzy się z kobiecym rozpoczęciem i bogactwo.

Symbol życia — lotos w tatuażu
Yin i Yang

studio tatuaźu warszawa

Walka o jedność i równowagę dwóch przeciwieństw – życia i śmierci, kobieta i mężczyzna zaczął, Nieba i Ziemi, Księżyca i Słońca, światła i ciemności, parzystych i nieparzystych liczb. Symbol nieskończoności i harmonii świata. Uważa się, że znak pomaga rozwiązywać pojawiające się problemy i sprzeczności, wzmacnia wewnętrzny potencjał człowieka.

Znaki życia w japońskiej tatuażu
Godzina

Zegar – symbol życia i śmierci, czasu, ciągłego ruchu i zmienności świata. Atrybut wieczności, a także przemijania i тленности bytu. Jako tatuaż przypomina, że wszystko ma limitu, i że żyć trzeba tu i teraz, bez odkładania na jutro.

Zegar, jako symbol przemijania życia
Busola

W sztuce tatuażu szczególnie popularny chiński kompas . Obraz symbolizuje poszukiwanie drogi życiowej. Niektórzy wierzą, że obraz kompasu może być amulet, który nie daje swojego nośnika zgubić. Znak przestrzeni i ruchu, równowagi i pewności. Kojarzy się z wiernością i wytrwałością.

Zdjęcia tatuaż kompas na rękęTrójkąt

Symbolizuje 3 życiowych cyklu – dorastanie, rodzicielstwo i starość, a także narodziny, życie i śmierć. Jest uważany za znak trójjedności ciała, umysłu i duszy.

Tattoo warszawa