Czy tatuowanie jest bolesne?

Czy wykonanie tatuaży boli?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących tatuażu jest “Czy wykonanie tatuażu boli?” lub “Jak bardzo boli tatuowanie?”

Każda wytatuowana osoba potwierdzi, że zadała sobie to pytanie setki razy. Spodziewaj się odpowiedzi pozytywnej. Tak tatuaż boli.

Więc, “Chcę zrobić tatuaż, ale boję się bólu”.

Istnieje wiele legend i opowiadań wokół tego sformułowania, ktoś twierdzi, że to piekielny ból, ktoś mówi, że prawie zasnął podczas tatuowania. Ktoś mdleje, ponieważ spada poziom cukru we krwi lub pozwala strachowi się nad sobą zapanować. Są miejsca bardziej lub mniej bolesne.

Jest to wyjątkowo osobiste doświadczenie, na odczuwanie którego ma wpływ wiele czynników.

By zmniejszyć ból podczas zabiegu przyjdź najedzony, wypoczęty. Postaraj się przed tatuowaniem 2-3 dni jeść dużo owoców i witamin.

Jeśli z zasady boisz się widoku krwi i igieł, to oczywiście nie będzie łatwo. Jeśli jednak wybierzesz miejsce na ciele, w kierunku którego nie będziesz musiał patrzeć podczas samego procesu, powinno udać ci się nieco zmniejszyć ten strach. Igła porusza się w górę i w dół, przesuwając tusz trochę poniżej powierzchni skóry. Uszkodzenie skóry jest znikome, a u wielu osób nie dochodzi nawet do lekkiego krwawienia. Artysta będzie również stale wycierać skórę, więc nawet jeśli pojawi się krew, nie zobaczysz jej. Nadmierne krwawienie jest możliwe tylko wtedy, gdy przed procesem piłeś alkohol lub środki rozrzedzające krew, takie jak aspiryna.

Czy tatuaż jest naprawdę bolesny?

Krótka odpowiedź brzmi “TAK, ale dla każdego w różnym stopniu”.
Należy zauważyć, że igła do tatuażu nie wchodzi głęboko pod skórę i wykonuje około 10-15 ukłuć na sekundę. Prędkość odgrywa tu dużą rolę, ponieważ gdyby poruszała się ona wolnej, mogła by przebić skórę. Nasza skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Ponieważ naskórek jest stale odnawiany, igła do tatuażu ma przenikać w warstwę skóry właściwej, aby tatuaż stał się trwały.
Inne czynniki wpływające na stopień bólu to miejsce wykonania tatuażu na ciele, próg wytrzymałości bólu, umiejętność tatuażysty i czas trwania zabiegu

Gdzie tatuaż boli najbardziej a gdzie najmniej?

Najlżejszym miejscem na tatuaż jest wewnętrzna strona nadgarstka i górna część ramienia.

Biodra i wewnętrzna strona łydek są również mniej wrażliwe, ponieważ mają dobrą warstwę mięśniową.

Ból wzrasta w miękkich częściach ciała, takich jak szyja i wewnętrzna strona przedramienia.

Tatuowanie bezpośrednio na kości (łokieć, kolano) jest bolesne, ponieważ odczuwasz wibracje całej kości, a czasem i sąsiedniej kości.

Tatuaże na brzuchu, górnej części stopy, pachy, pod żebrami są najbardziej nieprzyjemne. Wiele kobiet robi swój pierwszy tatuaż na stopie … och, gdyby wiedziały z góry.

Czy bolesne jest tatuowanie?  Czy bolesne jest tatuowanie?

Możesz uczynić sesję tatuowania przyjemniejszą, jeśli wykonasz następujące czynności:

 • Zjedz posiłek godzinę przed sesją;
 • Pij wodę przed sesją i w jej trakcie, dzięki temu unikniesz odwodnienia;
 • Pomyśl z góry, w co się ubrać – odzież powinna być wygodna i zapewniać dostęp do części ciała, na której bezpośrednio tatuaż będzie umiejscowiony;
 • Wyśpij się w przeddzień, nie imprezuj do rana
 • Na wszelki wypadek zaopatrz się w środki przeciwbólowe, takie jak Ketanol lub Nurofen (jednak przeczytaj instrukcję) i upewnij się, że nie mają aspiryny;
 • Lub kup maść do znieczulenia miejscowego;
 • Przynieś ze sobą lizaki, aby oszczędzać energię i skupić uwagę na czymś innym, gdy coś się wydarzy;• Weź prysznic przed pójściem do artysty, ale nie przesadzaj z perfumami;
 • Nie pij alkoholu dzień przed sesją – alkohol rozcieńcza krew, zmniejsza krzepliwość krwi
 • Nie spożywaj więcej niż jednej filiżanki kawy dziennie w dniu sesji;
 • Nie tatuuj, jeśli nie masz pewności co do szkicu;
 • Nie zgadzaj się na tatuowanie, jeśli widzisz brudny sprzęt z używanymi igłami;
 • Nie rób tatuażu, jeśli czujesz się przeziębiony
 • dla dziewczyn: nie tatuuj się podczas menstruacji;
 • nie przynoś ze sobą całej grupy wsparcia, jedna osoba wystarczy – przestrzeń jest ograniczona, a obecność nieupoważnionych osób może rozpraszać uwagę zarówno artysty, jak i przeszkadzać tobie w radzeniu sobie z sytuacją;
 • Nie bój się bólu i nieprzyjemnych uczuć, one szybko się skończą;
 • Jeśli ból stanie się nie do zniesienia, zatrzymaj sesję – będziesz mógł skończyć innym razem. Może to jednak zmienić cenę, więc zapytaj twojego tatuażystę.

Mamy nadzieję, że znalazłeś odpowiedzi na wszystkie swoje pytania w tym artykule. Jeśli nie masz już wątpliwości i chcesz umówić się na wizytę, skorzystaj z zakładki kontakt z samym studiem tatuażu w Warszawie.

Czy tatuowanie jest bolesne? – TattooPoland