Tatuaż na nadgarstku

Tatuaż na nadgarstku

 

Trochę historii

 

Nadgarstek z zamierzchłych czasów uważany jest za strefę zwiększonego przyciągania fal energetycznych. Z reguły, ludzi przyciąga tatuaż na nadgarstku, którego znaczenie ukrywa potężny komponent energetyczny. W nauce kabalistów istnieje cały rytuał, polegający na wiązaniu czerwonej wełnianej nici na lewym nadgarstku człowieka.

Przywiązać taką nitkę musi koniecznie bliska lub kochana osoba, a sam wątek musi być kupiony w określonym miejscu, a nie darowana lub tkana. Dodatkowo, nić jest wiązana luźno i na siedem węzłów. Przestrzeganie wszystkich tych zasad powinno przynieść osobie ochronę przed każdą negatywną energią, która zgodnie z nauką Kabały, wchodzi w osobę przez lewy nadgarstek.

Także istnieje tradycja podczas wizyty w hinduskiej świątyni zawiązywać czerwoną nitkę zamężnym dziewczynom na lewym nadgarstku, a niezamężnym – na prawym. Wielu sławnych ludzi już pospieszyło sprawdzić na sobie cudowne właściwości amuletu: Madonna, Britney Spears, Ashton Kutcher, Lindsay Lohan, Demi Moore, Paris Hilton, Philip Kirkorov.

 

 

 

Cechy lokalizacji tatuażu na nadgarstku

 

● Zwróć uwagę na to, że najczęściej umieszczane sa tutaj małe, ładne rysunki. Jeśli chcesz namalować jakieś realistyczne zwierzę lub dobrze rozwiniętą fabułę, nadgarstek nie jest dobra opcją.
● Często blizny na nadgarstku pokrywa się tatuażem. Z reguły, w tym przypadku artyści specjalnie opracowują najbardziej adekwatny szkic.
● Nadgarstek jest jednak dość intymną strefą, która nie od razu jest widoczna, jeśli dana osoba nie życzy sobie tego. A koszule i swetery z długimi rękawami doskonale nadają się do ukrycia rysunku.
● Oryginalność i ekscytacja takiej dekoracji przewyższają jakikolwiek łańcuszek czy bransoletkę.
● Czułość skóry i jej szybkie odnowienie na rękach dla niektórych ludzi stawia pod znakiem zapytania wykonanie tatuażu.
Popularne warianty tatuaży.

Chociaż możliwe jest umieszczenie na tym obszarze prawie dowolnego wzoru, który nie jest zbyt duży, artyści mogą stworzyć listę topowych motywów, które najczęściej spotykają się na nadgarstku:

1. Napisy. Różnorodność kolorów i czcionek sprawiła, że napisy na nadgarstku stały się najpopularniejszą opcją. To jest credo życiowe, motto, ulubiony cytat lub ważne informacje o właścicielu tatuażu. Zwykle wykonywane są w języku angielskim, arabskim lub łacinie. Często napis jest podzielony na dwa nadgarstki, co wygląda bardzo oryginalnie. Popularne są również imiona i daty symboliczne.
2. Hieroglify. Małe, ale posiadające duże znaczenie, znaki te cieszą się niezwykłą popularnością.
3. Kwiaty. Delikatne niezapominajki lub jaskrawe róże, pojedyncze rośliny lub całe bukiety: wszystko wygląda równie harmonijnie na nadgarstkach.
4. Ptaki. Z reguły, przedstawiane są tutaj schematyczne szkice ptaków: jaskółki, sowy, jastrzębie, kolibry, wrony, bociany, gołębie, orły i inne.
5. Gwiazdy. Klasycznie dziewczęce gwiazdy wyglądają na rękach dyskretnie i elegancko.
6. Serca. Jest jasne, bez słów, jaką symbolikę mają takie rysunki.
7. Pióra. Jeszcze jedna żeńska opcja, która nadaje dziewczętom tajemnicę i lekkość.
8. Skrzydła. Ten szkicowy obraz zachwyci miłośników prawdziwej wolności.
9. Zegarki, łańcuszki, wstążki i bransoletki. Jeśli lubisz biżuterię, nigdy nie rozłączysz się z tym.
10. Zwierzęta. W tym przypadku dominują małe zwierzęta lub ich schematyczny obraz: motyle, pająki, koty.
11. Słowiańskie runy lub wzory celtyckie. Chociaż wyglądają bardziej korzystnie na ramionach, niektórzy ludzie wolą mieć taki rysunek na swoim nadgarstku.
12. Znaki nieskończoności. Bardzo powszechna i częsta opcja.
13. Minimalistyczne symbole: kotwice, korony, znaki istotne dla właściciela.
14. Abstrakcyjne wzory.

Gama kolorów

Większość wzorów na nadgarstku jest wytrzymała i dyskretna.

Uzasadniona jest tu monochromatyczna gama kolorów tatuaży, umieszczonych tutaj.

Tatuaż na nadgarstku – Salon tatuażu zrób tatuaż, usuń tatuaż