Tatuaż na nodze – Tattoo warszawa - Salon tatuażu Salon

Tatuaż na nodze

Tatuaż na nodze

 

Przez długi czas sztuka tatuowania nie wiedziała nawet o istnieniu nóg, ponieważ aby naładować osobę pewną energią lub dostarczyć komuś niezbędnych informacji o właścicielu, idealnie pasowały bardziej otwarte części ciała: ramiona, plecy i klatka piersiowa.

Teraz sytuacja zmieniła się dramatycznie, a nogi stały się częstym płótnem dla tatuażystów. Niektórzy uważają, że obrazy na nogach są raczej wykonywane dla klienta, niż dla przyciągania wzroku otaczających ludzi. To stwierdzenie jest kontrowersyjne, ponieważ kobiety (jak i mężczyźni) nie przepuszcza okazji, by nosić krótkie spodenki i pochwalić się swoją dekoracją.

Ciekawy jest fakt, że w ostatnich latach tatuaże na nogach, których znaczenie determinuje tylko właściciela tatuażu, stały się domeną płci żeńskiej, podczas gdy mężczyźni częściej malują ramiona i plecy.

Osobliwości obrazów na nogach
Rada. Nie zaleca się stosowania wzoru z tyłu nogi u właścicieli chudych i długich nóg, ponieważ każdy obraz tutaj jeszcze bardziej zwęża nogę.

● Noga jest idealną opcją dla tych, którzy nie są całkowicie pewni poprawności swojej decyzji. Taki tatuaż jest łatwy do ukrycia zarówno od pracodawcy, jak i od konserwatywnych krewnych. Dżinsy, obcisłe rajstopy lub wysokie buty są idealne na te okazje, kiedy nie chcesz afiszować się z dekoracją
● Rysunek na nodze wygląda nie tak wyzywająco, jak tatuaż na plecach lub ramieniu.
● Gładka i gruba skóra pozwala umieszczać tutaj dowolną kompozycję, a jej wygląd jest jaskrawy i naturalny.
● Miłośnicy malowania ciała, a także artyści, łatwo potwierdzą fakt, że tatuowanie nogi jest jedną z najmniej bezbolesnych procedur.
● Ponieważ ludzka stopa ma wąskie i szerokie części, w większości przypadków rysunek jest wykonywany w taki sposób, żeby był w pełni widoczny pod jednym kątem.
● Nie warto umieszczać tutaj zbyt małe rysunki, bo inaczej będą wyglądały z dystansu rozmyte i śmiesznie.
● Jeśli Twój wzór jest pionową linią, to powinien być ustawiony bez wygięć, aby nie skrzywić wizualnie nogi.
● Z reguły kompozycje na zewnętrznej stronie nóg wykonuje się symetrycznie na obu nogach.

 

 h1-img-2

 

Popularne wzory i style

Niezależnie od tego, jak różnorodne są tatuaże na nogach, szkice tych rysunków, z reguły, obracają się wokół następujących wspólnych tematów:

● Bransoletki wokół kostek. Popularność tej opcji przyniosła Nicole Richie, malując odpowiedni rysunek. Rzeczywiście, nogi kobiet, zwłaszcza na obcasach, z pewnością przyciągną uwagę do wytatuowanego łańcuszka
● Kokardki. Symetryczne kokardki na nogach z tyłu są bardzo popularne wśród dziewcząt.
● Pionowe linie imitujące pończochy to znów czysto żeńska wersja (węże, łodygi roślin).
● Rozlatujące się motyle i kwiatowe ornamenty — te sprawdzone przez czas wzory, które nie pozostawiają nikogo obojętnym.
● Napisy. Niezbędny atrybut dziewczęcego tatuażu dość odpowiednio wygląda na stopie lub kostce.
● Hieroglify. Skromne lub duże symbole wyglądają równie interesująco na nogach.
● Mężczyźni preferują malować na nogach polinezyjskie i celtyckie wzory, rysunki w stylu tribal i biomechanikę . Ładnie wyglądają na męskiej nodze kompozycje z piratami, czaszkami, drapieżne zwierzęta i tematy kosmiczne.
Miejsce rysowania

W tej kwestii płeć męska i żeńska różnią się znacznie. Zazwyczaj kobiety wybierają dla swojego tatuażu stopy, biodra lub kostki. A mężczyźni wolą goleń i łydki. Co więcej, rozmiar wzoru na nodze nie odgrywa większego znaczenia: małe symbole na stopie wyglądają bardzo uroczo i niekonwencjonalnie, a masywny obraz, który spogląda spod mini spódnicy, pobudzi wyobraźnię każdego obserwatora.

Tatuaż na nodze  h1-img-2

Pielęgnacja tatuażu na nodze

Aby rysunek goił się szybciej i nie powodował żadnych komplikacji, warto przestrzegać kilku prostych zasad:

● Tylko naturalna bawełna powinna dotykać gojącego tatuażu. Żadnej syntetyki, obcisłych dżinsów i rajstop.
● Zaleca się odkładanie butów na obcasie na jakiś czas, zwłaszcza jeśli tatuaż jest wykonany w dolnej części nogi.
● Oczywiście, przez jakiś czas nie warto kąpać się, opalać i narażać skóry na promieniowanie ultrafioletowe.

Tatuaż na nodze – Tattoo warszawa - Salon tatuażu Salon