Tatuaż na nodze

Tatuaż na nodze

Przez długi czas sztuka tatuowania była stosowana przede wszystkim na ramionach, plecach i klatce piersiowej. Nogi raczej nie były w ten sposób zdobione. Obecnie chętnie umieszcza się tatuaże na nogach.

Teraz sytuacja bardzo się zmieniła, a nogi stały się płótnem dla tatuażystów. Niektórzy uważają, że obrazy na nogach są raczej wykonywane dla klienta, który robi to tylko i wyłącznie dla siebie, a nie dla przyciągnięcia wzroku otaczających ludzi. To stwierdzenie jest kontrowersyjne, ponieważ kobiety (jak i mężczyźni) nie przepuszczają okazji, by nosić krótkie spodenki i pochwalić się ozdobą na skórze. Jest to oczywiście kwestia upodobania.

Ciekawy jest fakt, że w ostatnich latach tatuaże na nogach, stały się domeną płci żeńskiej, podczas gdy mężczyźni częściej ozdabiają ramiona i plecy.

Warto wiedzieć, zanim zrobisz tatuaż na nodze

● Noga jest idealną opcją dla tych, którzy nie są całkowicie pewni swojej decyzji odnośnie tatuażu. Taki tatuaż jest łatwy do ukrycia zarówno przed pracodawcą, jak i przed konserwatywnymi krewnymi. Dżinsy, obcisłe rajstopy lub wysokie buty są idealne na te okazje, kiedy nie chcesz afiszować się z taką ozdobą.
● Tatuaż na nodze wygląda nie tak wyzywająco, jak tatuaż na plecach lub ramieniu.
● Gładka i gruba skóra pozwala umieszczać tutaj dowolną kompozycję, a jej wygląd jest jaskrawy i naturalny.
● Miłośnicy malowania ciała, a także artyści, łatwo potwierdzą fakt, że tatuowanie nogi jest jedną z najmniej bezbolesnych procedur.
● Ponieważ ludzka stopa ma wąskie i szerokie części, w większości przypadków tatuaż jest wykonywany w taki sposób, żeby był w pełni widoczny pod jednym kątem.
● Nie warto umieszczać tutaj zbyt małych rysunków, ponieważ będą mało widoczne i są niezbyt efektywne.
● Jeśli Twój wzór jest pionową linią, to powinien być ustawiony bez wygięć, aby nie skrzywić wizualnie nogi.
● Z reguły kompozycje na zewnętrznej stronie nóg wykonuje się symetrycznie na obu nogach.

Rada. Nie zaleca się stosowania wzoru z tyłu nogi u osoby, która ma chude i długie nogi, ponieważ każdy obraz tutaj jeszcze bardziej ją zwęża.

 h1-img-2

Popularne wzory i style

Niezależnie od tego, jak różnorodne są tatuaże na nogach, szkice tych rysunków, z reguły związane są z następującymi tematami:

● Bransoletki wokół kostek. Popularność tej opcji zainicjowała Nicole Richie, projektując odpowiedni rysunek. Rzeczywiście, nogi kobiet, zwłaszcza na obcasach, z pewnością przyciągną uwagę dzięki wytatuowanemu łańcuszkowi.
● Kokardki. Symetryczne kokardki na nogach z tyłu są bardzo popularne wśród dziewcząt.
● Pionowe linie imitujące pończochy to znów czysto żeńska wersja (węże, łodygi, rośliny).
● Latające motyle i kwiatowe ornamenty – te sprawdzone wzory, które nie pozostawiają nikogo obojętnym.
● Napisy. Ten element tatuażu dobrze wygląda na stopie lub kostce.
● Hieroglify. Skromne lub duże symbole wyglądają równie interesująco na nogach.
● Mężczyźni preferują tatuowanie na nogach polinezyjskich i celtyckich wzorów, rysunków w stylu tribal i biomechaniki . Ładnie wyglądają na męskiej nodze kompozycje z piratami, czaszkami, drapieżnymi zwierzętami, a także tematy kosmiczne..

Miejsce tatuowania

W tej kwestii płeć męska i żeńska różnią się znacznie. Zazwyczaj kobiety wybierają dla swojego tatuażu stopy, biodra lub kostki. A mężczyźni wolą goleń i łydki. Rozmiar wzoru na nodze nie odgrywa większego znaczenia: małe symbole na stopie wyglądają bardzo uroczo i niekonwencjonalnie, a masywny obraz, który widoczny jest spod mini spódnicy, pobudza wyobraźnię każdego obserwatora.

Tatuaż na nodze  h1-img-2

Pielęgnacja tatuażu na nodze

Aby tatuaż goił się szybciej i nie powodował żadnych komplikacji, warto przestrzegać kilku prostych zasad:

● Tylko naturalna bawełna powinna dotykać gojącego tatuażu. Nie powinno używać się żadnych syntetycznych tkanin, obcisłych dżinsów i rajstop.
● Zaleca się nie noszenie przez pewien czas butów na wyższym obcasie, zwłaszcza jeśli tatuaż jest wykonany w dolnej części nogi.
● Oczywiście, przez jakiś czas nie warto kąpać się, opalać i narażać skóry na promieniowanie ultrafioletowe.

Tatuaż na nodze – Tattoo warszawa - Salon tatuażu Salon