Tatuaż na plecach

Tatuaż na plecach

Miejscem, w którym naprawdę nie ma granic dla fantazji tatuażysty, są plecy. Przede wszystkim przyciągają miłośników tatuażu swoim rozmiarem i dość gładką powierzchnią, tatuowanie na plecach to sama przyjemność. Ponadto, jeśli jesteś zainteresowany tatuażami na plecach, sam w dużej mierze tworzysz projekt tatuażu określając interesującą kompozycję. Najbardziej popularnym miejscem są kark i łopatki, tu umieszcza się tutaj delikatne wzory.

Czasami tworzenie całych kompozycji na dużą skalę trwa miesiące, ponieważ rysunki mogą składać się z setek, a nawet tysięcy małych elementów, a realizacja takiego pomysłu jest pracochłonną i bardzo mozolną pracą. Niektóre osoby wypełniają obraz, który jest później uzupełniany nowymi elementami, rozwija się i uzyskujemy nowy efekt. Niektórzy wybierają dla swojego arcydzieła oddzielny obszar pleców – łopatkę lub dolną część pleców. Długość wykonywania tatuażu zależy oczywiście również od osoby, która chce go posiadać, jego odporności na ból, nie każdy może wytrzymać na przykład kilkugodzinnej sesji, najczęściej duże tatuaże wymagają kilku podejść, każda sesja trwa kilka godzin.

Tradycja nakładania tatuaży na tę część ciała istniała nawet wśród starożytnych plemion, którzy używali dużego obszaru do pokrycia barwami wojennymi. Wydaje się, że do dziś użycie całych pleców do tatuażu wskazuje na odwagę i wewnętrzną siłę człowieka, co podświadomie odczytywane jest przez innych ludzi.

Tatuaż na plecach mniej boli

Tatuaż na plecach mniej boli niż na przykład na stopie, czy na żebrach, czy na plecach. Jest tam bowiem mniej zakończeń nerwowych, a więcej tkanki tłuszczowej, jedynym miejscem, które może być bardziej bolesne na plecach jest linia wzdłuż kręgosłupa.

Ponadto uważa się, że tatuaże na plecach są w większej mierze przeznaczone dla bezpośrednich znajomych posiadacza, a nie dla niego samego, ponieważ będzie on niezwykle rzadko widzieć swoje arcydzieło.

Tatuaże na plecach – wszystkie nasze prace możecie popatrzeć w naszym portfolio

Plusy wybierania tatuażu na plecach

● Łatwość tatuowania wzoru, równa i gładka powierzchnia.
● Skóra tutaj jest prawie nie zdeformowana przez lata, co oznacza, że twoje arcydzieło przez długi czas nie straci swojego pierwotnego wyglądu.
● Pokazane tu kompozycje są dość łatwe do ukrycia przed wzrokiem otoczenia, jeśli to konieczne, pod koszulką, koszulą lub sukienką.
● Kręgosłup jest idealną osią do tworzenia symetrycznych obrazów.
● Prawidłowe ułożenie obrazu pomoże ukryć wizualnie wiele wad sylwetki.

Tatuaż na plecach   Tatuaż na plecach

Męskie i kobiece wzory

Rzeczywiście, na żadnej części ciała wybór obrazów między mężczyznami i kobietami nie różni się tak bardzo, jak na plecach.

Mężczyźni częściej preferują tatuaże przedstawiające skomplikowane, abstrakcyjne szkice, uderzające różnorodnymi szczegółami i poziomem ich opracowania. Głównie za męskie tatuaże są uważane ogromne obrazy drapieżników w realistycznym designie np.: wilki, smoki, niedźwiedzie, lwy, tygrysy itp. Tematy z zakresu biomechaniki, symboli plemiennych zdobią plecy ogromnej rzeszy przedstawicieli płci silniejszej.

Dziewczyny często dążą do podkreślenia pięknych stron sylwetki swoimi rysunkami. Tak więc linie, motywy roślinne, węże i napisy wzdłuż kręgosłupa podkreślają eleganckie wzory posiadaczki tatuażu.

Popularne są również symetryczne skrzydła na łopatkach, kwiatowe ornamenty na dolnej części pleców i nigdy nie starzejące się gwiazdy, motyle i kwiaty. Animowane postacie lub czarne koty są klasycznie umieszczane na łopatkach.

Kobietom podobają się delikatne tatuaże wzdłuż kręgosłupa, są umieszczone na środku karku, w miejscach dość widocznych. Kobiety bardzo lubią minimalistyczne tatuaże zawierające napisy, często są to ich motta życiowe lub złote myśli. Małe tatuaże są dyskretne, można łatwo je schować pod ubraniem, czy nawet usunąć. Kobiece wzory to również motywy roślinne są to dmuchawce, pnącza kwiatów na cienkiej, długiej łodydze. Można powiedzieć, że tatuaże inspirowane naturą są najczęstszym motywem używanym w technice tatuowania, misterne ornamenty to również piękna ozdoba. Idealnie wyglądają również piórka, ptaki, dmuchawce, często pojawiają się elementy kultury etnicznej np. łapacze snów z Ameryki Północnej.

Indyjskie, celtyckie, japońskie, polinezyjskie motywy wyglądają równie korzystnie na plecach obu płci.
Jak widać na plecach można przedstawić wszystko, co nam się podoba, a unikalne szkice opracowane właśnie przez nas na pewno najbardziej przypadną nam do gustu.

Tatuaż na plecach - Tattoo warszawa Salon tatuażu