Tatuaż na ramieniu

Tatuaże na ramionach

Właśnie tatuaże na ramieniu w starożytności były skutecznym sposobem przekazywania informacji o sobie. Pozycja w społeczeństwie, status społeczny, zawód i fakty z życia były tutaj stosowane jako temat tatuażów. Bardzo często wykorzystywano ramiona do tatuowania, ponieważ są to jedne z najwygodniejszych części ciała do tatuowania.

Dekorowanie tatuażem ramienia mężczyzny to tradycja związana bezpośrednio z plemionami indiańskimi. Przez takie znaki identyfikacyjne Indianie pokazywali przynależność do swojego plemienia. Prawdopodobnie, właśnie dlatego wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na szkice indiańskich motywów dla tej części ciała.

Istnieje przekonanie, jakoby wizerunek na lewym ramieniu zapewnia jego właścicielowi ochronę i szczęście, przynosi zyski. Kompozycja po prawej stronie przyniesie mądrość życiową i dobrobyt rodziny, spełni najskrytsze pragnienia.

Dzisiaj sztuka dekorowania tej części ciała nie straciła nic ze swojej aktualności, wręcz przeciwnie, zyskuje coraz to nowe znaczenia. Ponadto, w większości przypadków ludzie umieszczają swój pierwszy tatuaż właśnie tutaj.

Tatuaż na ramieniu Tatuaż na ramieniu Tatuaż na ramieniu

Plusy tatuaży na ramieniu

● Zaokrąglony i regularny kształt tej części ciała nadaje rysunku niezbędną realistyczność, objętość i wypukłość.
● Skóra jest tu dość tęga, co sprawia, że wykonanie rysunku jest prawie bezbolesne.
● Obraz na ramieniu bardzo łatwo jest kontynuować w kilku kierunkach (szyja, pachy, ramię, plecy i klatka piersiowa), co daje ogromną swobodę w realizacji wielu ciekawych pomysłów.
● Taka lokalizacja znacznie upraszcza pielęgnację tatuażu.
● W razie potrzeby obraz można łatwo ukryć nawet pod koszulką z krótkimi rękawami.
● Uważa się, że rysunki na ramieniu zachowują atrakcyjny wygląd przez najdłuższy czas, ponieważ skóra tutaj jest najbardziej sprężysta i zmienia się mniej przez lata.

Popularne tatuaże naramienne

Prawidłowy kształt i wystarczająca przestrzeń przekształcają ramię w idealne płótno dla tatuażysty: tutaj możesz namalować absolutnie dowolną scenę, o dowolnej wielkości. Najczęstsze warianty szkiców do malowania na ramionach są następujące:

● Abstrakcyjne sceny, które często przekształcają się w rękaw.
● Różnorodne zwierzęta – motyle, jaszczurki, koty u dziewcząt; smoki, gryfy, tygrysy, skorpiony u mężczyzn. Może to być szkic lub realistyczny rysunek, zwierzę w pełnej okazałości.
● Motywy polinezyjskie, celtyckie, słowiańskie, plemienne w dowolnych odmianach.
● Indyjskie motywy (pióra, łapacze snów).
● Biomechanika.
● Japońskie wzory.
● Kwiatowe i roślinne ornamenty.
● Wzory etniczne.
● Napisy. Zwykle wykonywane są na tej części ciała w stylu gotyckim.
● Czaszki. Obraz bardzo częstotliwy, spotykany w przeróżnych wersjach.

Tatuaż na ramieniu   Tatuaż na ramieniu    Tatuaż na ramieniu

Różnice między męskim i żeńskim tatuażem na ramieniu

Kompozycje na ramieniu są interesujące właśnie dlatego, że mężczyznom nadają zdecydowany i odważny wygląd, podczas, gdy u kobiet podkreślą elegancję lub seksualność.

Brutalne męskie tatuaże w połączeniu z dobrą mięśniową wypukłością mogą ożywić rysunek, sprawić, że dosłownie będzie się poruszał i żył. Właśnie dlatego tak popularne są tutaj obrazy zwierząt i biomechanika. Cechą męskich tatuaży jest także to, że często nie są ograniczone do ramienia, ale płynnie przenoszą się na inne części ciała.

Kobiety wybierają niezbyt chwytliwe i jaskrawe rysunki, preferując wyraźną granicę obrazów. Jednak niektóre kobiety mają jeszcze więcej odwagi w wyborze wzoru i decydują się na odważniejsze projekty, niż mężczyźni. Pomożemy wybrać tatuaż na ramieniu, zdjęcia w tym artykule.

Tatuaż na ramieniu Tattoo warszawa Salon tatuażu