TattooPoland

Tatuaż na ramieniu

TATUAŻ NA RAMIONACH

To właśnie tatuaże na ramieniu w starożytności były jednym ze sposobów na przekazywanie informacji o sobie takich jak pozycja w społeczeństwie, zawód czy fakty z życia wzięte. Tatuaż na ramieniu w tamtych czasach był popularnym miejscem, które tatuowano z powodu…zresztą w naszych czasach, również jest to najczęściej wybierana część ciała. Co ciekawe tatuaż na ramieniu u mężczyzny był wykonywany ze względu na tradycje związane bezpośrednio z plemionami. Członkowie plemion używając wzorów na ramieniu identyfikowali, który z nich przynależy do jakiego plemienia. Znaczenie tatuaży aborygeńskich nie jest już takie same, ale ich kształt pozostał taki sam i składa się z linii, kresek, spiral i figur geometrycznych. Do tatuaży plemiennych zalicza się, również te celtyckie. Najbardziej znanym motywem jest triskel, który symbolizuje przeszłość, przyszłość i teraźniejszość. W religiach chrześcijańskich triskel oznacza Ojca, Syna i Ducha Świętego, a dla osób nowoczesnych mówi o równowadze między ciałem, umysłem i duszą. Innymi tatuażami na ramieniu są samoańskie i maoryskie wykorzystujące przeróżne figury geometryczne. Oprócz figur w tatuażach plemiennych wykorzystuje się też maoryskie słońce (sukces i bogactwo) i czaszkę. Można więc łączyć je wraz z trójkątami, rombami i prostokątami. Istnieje przekonanie, że tatuaż na ramieniu u lewej ręki zapewnia właścicielowi ochronę, przynosi zysk i szczęście. Natomiast kompozycja na prawym ramieniu ma przynosić mądrość życiową, dobrobyt całej rodziny i spełnia najskrytsze marzenia. W naszych czasach sztuka dekorowania tej części ciała nie straciła tak naprawdę na niczym, a wręcz przeciwnie zyskuje coraz to nowe znaczenia, a co najważniejsze w większości przypadków to właśnie tutaj ludzie umieszczają swój pierwszy tatuaż. Dziara na ramieniu to najmniej bolące miejsce jeśli chodzi o tatuowanie. Ze względu na to, że skóra tutaj jest dość gruba, a pod nią są mięśnie ból jest znikomy. Choć wiadomo, że odczuwanie bólu tak naprawdę zależy od osoby, która jest tatuowana. Zdarzają się tacy ludzie, których nawet ramię bardzo boli, więc wykonanie tatuażu podzielone zostaje na kilka etapów. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tatuaży na ramieniu przeczytaj więcej informacji podanych na tej stronie.

TATUAŻ NA RAMIENIU – PLUSY

Zaokrąglony i regularny kształt tej części ciała nadaje tatuażowi niezbędną realistyczność, objętość i wypukłość, skóra jest tu dość tęga, co sprawia, że wykonanie dziary jest prawie bezbolesne, tatuaż na ramieniu bardzo łatwo jest przedłużyć w kilku kierunkach (szyja, pachy, ramię, plecy i klatka piersiowa), co daje ogromną swobodę w realizacji wielu ciekawych pomysłów, taka lokalizacja znacznie upraszcza pielęgnację tatuażu, w razie potrzeby tatuaż można łatwo ukryć nawet pod koszulką z krótkimi rękawami, uważa się, że tatuaż na ramieniu zachowuje atrakcyjny wygląd przez najdłuższy czas, ponieważ skóra tutaj jest najbardziej sprężysta i najmniej zmienia się przez upływ czasu.

POPULARNE TATAUŻE NA RAMIENIU

Prawidłowy kształt i wystarczająca przestrzeń przekształcają ramię w idealne płótno dla tatuażysty: tutaj możesz wybrać absolutnie dowolną scenę, o dowolnej wielkości. Najczęstsze warianty szkiców do tatuowania na ramionach to: abstrakcyjne sceny, które świetnie współgrają z całym rękawem, różnorodne zwierzęta – motyle, jaszczurki, koty u dziewcząt; smoki, gryfy, tygrysy, skorpiony u mężczyzn. Może to być szkic lub realistyczny rysunek, zwierzę w pełnej okazałości, motywy polinezyjskie, celtyckie, słowiańskie, plemienne w dowolnych odmianach. indyjskie motywy (pióra, łapacze snów)j biomechanikam hapońskie wzory, kwiatowe i roślinne ornamenty, wzory etniczne, napisy. Zwykle wykonywane są na tej części ciała w stylu gotyckim, czaszki. Obraz bardzo częstotliwy, spotykany w przeróżnych wersjach.

TATUAŻ NA RAMIENIU DLA MĘŻCZYZN I KOBIET

Tatuaże na ramieniu wzbudzają takie zainteresowanie, ponieważ mężczyznom nadaje odważny i zdecydowany wygląd, a płci przeciwnej podkreśla kobiecość. Mocne, nawet czasem brutalne tatuaże męskie w połączeniu z dobrze wyćwiczonymi mięśniami na ramieniu mogą sprawić, że dla wielu oczu może się zdawać, że tatuaż się porusza. Właśnie ze względu na to świetnymi motywami są tutaj zwierzęta albo biomechanika. Mężczyźni bardzo często nie zaprzestają tylko na ramieniu. Łączą taką dziarę w cały rękaw, nawet do samej dłoni. Oprócz zwierząt i motywów dzikiej przyrody faceci wybierają, również podobizny ukochanych osób np. jest to wybranka serca, dziecko, a nawet osoby, które odeszły i w taki sposób chce oddać się im cześć i pamięć. Kobiety natomiast wybierają tatuaże o wyraźnych granicach, kolorowe o jaskrawych barwach raczej o delikatnych motywach np. jaskółkę, która symbolizuje nadzieję na lepsze jutro. Osobie, która chce nosić taki tatuaż dodaje on energii. Jaskółka to także symbol lojalności i wierności. Innym pasującym do dziewczyn tatuażem może być kwiat lotosu, który robi piorunujące wrażenie zwłaszcza w kolorach. Lotos to symbol piękna, które odradza się codziennie w trudnych warunkach. Choć zdarzają się i takie, które mają więcej odwagi i decydują się na bardziej szalony tatuaż na ramieniu nawet od mężczyzn. Jeśli nie wiesz jaki tatuaż na ramieniu może do Ciebie pasować chętnie pomożemy i wskażemy, który wzór idealnie sprawdzi się właśnie na Tobie. Zdjęcia naszych dziar znajdziesz właśnie na tej stronie, zapraszamy.

Napisz do nas

Wypełnij formularz kontaktowy i napisz do nas już teraz.

    Follow us on Social Media