Tatuaż old school – Tattoo warszawa - Salon tatuażu
sidearea-image
Nasze kontakty
ul.11listopada 62 Warszawa
+48577948385
Obukhowskiytattoo@gmail.com

Tatuaż old school

W dzisiejszych czasach już praktycznie nikogo nie zaskoczyć żywych obrazów, na zawsze wyryte na ciele. Trudno sobie nawet wyobrazić, że w sztuce tatuażu to już 5 tys. lat. Można sobie wyobrazić, jak naukowcy byli zaskoczeni, kiedy znaleziono w egipskich piramidach w Gizie wytatuowane mumii. Teraz z całą pewnością można powiedzieć, że bodaj czy nie w okresie pierwotnych zachowały się buduje każdy naród mógł pochwalić się swoim unikalnym stylu tatuaż. W tamtych czasach rysunki były swego rodzaju oznaczenia znakami. Na przykład, napotykając nieznanego człowieka, można było po go tatuazach określić, do jakiego plemienia należy.

Niestety, z rozprzestrzenianiem się chrześcijaństwa jako religii świata sztuki tatuażu w każdy możliwy sposób demonizowała, nazywając go «chamem». Ale z początkiem epoki odkryć geograficznych trudno było utrzymać lud w niewiedzy, ponieważ każda podróż tak czy inaczej poszerza horyzonty i pomaga przyłączenia się do kultury innych narodów. Tak, po swym powrocie do europejskiej kultury, sztuki tatuażu ma obowiązek angielskiego marynazu i badacza Jamesa Cooka. Do końca XIX wieku tatuaż jest już mocno zakorzenione w pruderyjny i religijnym w Europie. To właśnie w tym czasie zrodziło się popularne do tej pory tatuaż w stylu old school.
Historia powstania stylu old school

 

Pierwsi europejscy żeglarze ujrzeli tatuaże na ciałach aborygenów zamieszkujących wyspy Polinezji. Radość ich była tak wielka, że oni chcieli zaczerpnąć u wyspiarzy ich wiedzę o sztuce tatuażu. Na dzień dzisiejszy najbardziej zbliżony do techniki aborygenów Oceanii styl tatuaż nosi nazwę polinezja. Ojcem założycielem techniki old skula jest amerykański odkrywca Norman Kate Collins (1911 — 1973), znany na całym świecie pod pseudonimem «sailor Jerry».

W okresie swojej służby sailor Jerry był w różnych miejscach na kuli ziemskiej, ale najbardziej wryły mu niezwykłe tatuaże mieszkańców Południowo-Wschodniej Azji. Od tamtej pory młody człowiek zapalił się pomysł otwarcia własnego salonu tatuażu. Po tym, jak z morską służbą był skończony, Norman wynajął niewielkie pomieszczenie w chinatown, Honolulu, gdzie zaczął przyjmować klientów, którzy chcą ozdobić swoje ciało niezwykłymi rysunkami. Zaprawiony za lata służby na swoich towarzyszy, sailor Jerry stopniowo opracował własną technikę, która obecnie nazywa stylu old school.

 

Głównym tematem old skulowe tatuaże są uważane za wszystko to, co związane z morzem: kotwice, jaskółki, róże, czaszki, duze syreny, serca, przebite strzałami. W sumie, old school — jest to zestaw znaków i obrazów, które chcieli uchwycić na sobie marynarze XIX-XX wieku. Szkice old sulowego tatuażu różnią się bogactwem kolorów i szerokimi czarnymi konturami. Jest to spowodowane tym, że podczas praktyki Marynarza Jerry maszynki do tatuażu jeszcze nie są szeroko rozpowszechnione, ponieważ zostały wynalezione dopiero w 1891 roku. A cóż, jeśli jakiegoś «zaawansowany» artysta i szczęście posiadać jedną z nich, to, oczywiście, znacznie różniła się od współczesnych egzemplarzy. Dlatego prace w stylu old school różniły się prostotą, ponieważ wypełnić takie było trudno nawet początkujący mistrza. Ponadto, w tych czasach ciężko cieszyły się z rynku, co znacznie ułatwia pracę.

Studio tatuażu warszawa