TattooPoland

Laserowe usuwanie Tatuażu Warszawa

Laserowe usuwanie tatuażu

Oferujemy Państwu profesjonalne, bezpieczne i skuteczne laserowe usuwanie tatuażu. Zabieg ten polega na usuwaniu barwnika za pomocą wiązki światła, która rozbija barwnik na drobne fragmenty, a następnie jest on wchłaniany samodzielnie przez skórę za pomocą limfy. Usuwanie tatuażu jest zabiegiem czasochłonnym, a istotny jest każdy szczegół. Odczuwanie bólu jest niewielkie, z pewnością mniejsze niż przy wykonywaniu tatuażu, dlatego jest to zabieg całkowicie bezpieczny i higieniczny, bez potrzeby użycia znieczulenia. Dokładamy wszelkich starań by uszkodzenie skóry było możliwie jak najmniejsze.

Skuteczność laserowego usuwania zależy od rozmiaru i koloru tatuażu. Im ciemniejszy tatuaż, tym łatwiej go usunąć. Każdy jaśniejszy pigment, jak np. kolor pomarańczowy jest trudniejszy do rozbicia przez laser niż kolor ciemniejszy. Dużo też zależy od rodzaju i głębokości osadzenia w skórze pigmentu i samego koloru skóry – usuwanie jest szybsze na ciemniejszej karnacji, niż jaśniejszej. Z każdą sesją tatuaż staje się bledszy i mniej widoczny na skórze. Uszkodzenia naskórka szybko się goją do trzech dni od wykonania, ale pomimo tego zalecana jest szczególna ostrożność. Polecamy przez okres miesiąca czasu stosowanie wysokiego filtra 30+ SPF w miejscu poddawanym zabiegom usuwania tatuażu i stosowaniu dodatkowej warstwy ochronnej np. koszulki z długim rękawem.

Jak wygląda laserowe usuwanie tatuażu?

Aby wywabić niebieski, czerwony, brązowy lub czarny barwnik, potrzebne są promienie o różnej długości fali, więc czas trwania i liczba zabiegów ustala się w salonie podczas konsultacji. Szybkość usuwania zależy od kilku czynników takich jak głębokości penetracji farby, koloru i gęstości skóry, wieku tatuażu, wymiaru obrazu, składu barwnika

Każdy pigment można usunąć przy minimalnym uszkodzeniu skóry. Procedura laserowego usuwania tatuażu jest przeprowadzana z częstotliwością raz w miesiącu. Najbardziej wymagające tatuaże są usuwane po 7-8 zabiegach, a już po pierwszej sesji obraz blednie. Przed podjęciem decyzji o usuwaniu tatuażu prosimy przygotować się na uczucie dyskomfortu podczas zabiegu oraz uczucie pieczenia i suchości skóry po.

W naszym studiu korzystamy z jednego z najlepszego i najnowocześniejszego dostępnego na rynku lasera Nd YAG Q-Switch, który wytwarza monochromatyczne, długo pulsujące światło laserowe o długości fali 1064 nm. Taka długość skutecznie oddziałuje na fototermolizę, co zostało potwierdzone przez liczne badania kliniczne. Szybkość usuwania barwnika w tatuażu można porównać do wymazywania gumką. Uczucie towarzyszące podczas nie jest przyjemne – porównujemy go do uderzania gumką o skórę lub do mocniejszego szczypania. Pomimo tego, usuwanie laserowe jest warte uczucia dyskomfortu- już w czasie zabiegu pacjent może zaobserwować pierwsze efekty jak znika pod wpływem lasera. Pomimo tego, by otrzymać najlepszy efekt i w pełni usunąć niechciany tatuaż zalecamy wykonanie zabiegu co 4 tygodnie. Ilość zabiegów zależy od rodzaju pigmentu, im jest ciemniejszy tym łatwiej go „wymazać” i im tatuaż jest starszy.

Napisz do nas

Wypełnij formularz kontaktowy i napisz do nas już teraz.

    Follow us on Social Media