TattooPoland

Tatuaż na szyi

TATUAŻ NA SZYI DLA ODWAŻNYCH DZIEWCZYN I CHŁOPAKÓW

Już od kilku lat tatuaże nie budzą, aż tak wielkich emocji jak kiedyś. Jednak dziary takie jak na szyi wciąż są mało popularne zwłaszcza w naszym kraju. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ trudno je ukryć, a nawet w XXI wieku znajdują się takie miejsca, gdzie widoczne tatuaże nie są zbyt mile widziane. Jeśli jednak nie boisz się rzucać w oczy już z daleka to tatuaż na szyi będzie świetnym pomysłem. Jest to miejsce nadal specyficzne i wzbudza kontrowersje, ale nie da się zaprzeczyć, że dobrze wykonany będzie pięknym i stylowym arcydziełem. Przed udaniem się do studia i wykonaniem tatuażu bardzo ważne jest przeanalizowanie i zastanowienie się nad wzorem i konkretnym miejscem na szyi gdzie chcemy go zrobić. Tatuaż na szyi może być z przodu, z tyłu bądź po prawej i lewej stronie szyi. Jeśli chodzi o wzór to zdecydowanie warto, aby dziara na szyi odzwierciedlała istotę. Pomyśl, więc o rzeczach bądź sytuacjach, które Cię inspirują albo są szczególnie dla Ciebie ważne. Szyja uważana jest za jeden z najbardziej bolesnych obszarów, szczególnie w przedniej części i okolicach kręgów. Niestety to prawda, więc osoby, które mają niski próg bólu muszą się przygotować na to, że będzie to bolało. Dlaczego tak jest? Ponieważ na szyi skóra jest cienka, mocno unerwiona i prawie bez tkanki tłuszczowej. Co ciekawe w minionych stuleciach tatuaż w okolicach szyi świadczył o przynależności do określonej grupy. W taki sposób członkowie rozpoznawali się wzajemnie, a chodziło tutaj np. o marynarzy, wojowników albo przestępców, którzy zostali skazani wyrokiem sądu. Pamiętaj, że tatuaż na szyi i jego znaczenie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie: od pasji, upodobań i przekonań.

TATUAŻE DLA DZIEWCZYN NA KARKU

Jak już wcześniej zostało wspomniane tatuaż na szyi to dość kontrowersyjne miejsce, lecz wiele pań tak czy siak decyduje się właśnie tam na dziarę. Tatuaże na szyi u dziewczyn mogą wyglądać zarówno elegancko, jak i seksownie, a jeśli chcesz podkreślić swoją urokliwą naturę fajnie tutaj sprawdzą się delikatne rysunki, napisy, małe wzory i znaki. Pamiętaj, aby bardzo dobrze zastanowić się nad wyborem wzoru. Tatuaż na szyi u dziewczyn nie powinien być raczej zbyt barwne może to wyglądać za agresywnie (choć i są tego zwolenniczki). Wszystko tak naprawdę zależy od charakteru i pewności siebie danej osoby. Według statystyk najczęstszymi wzorami wybieranymi przez panie to kwiaty, ptaki, motyle czy nuty w większych formatach. Ciemno-szare kwiaty w celtyckim stylu wyglądają delikatnie i efektywnie, a geometryczne kształty ciekawie i oryginalnie. Innymi wzorami, które często można spotkać na damskich szyjach to imitacja biżuterii w formie koronki, naszyjników czy kołnierzyków. Taki tatuaż na szyi świetnie podkreśli sukienka lub bardziej formalne ubranie. Miłośniczki głębokich dekoltów polubią za to symetrycznego motyla, czaszkę czy skrzydła. Tatuaż na karku dla dziewczyn to kolejna opcja, a zagościć tam może np. błękitny lotos, który oznacza mądrość i spokój. Dziewczyny, które zarażają ognistym temperamentem mogą skusić się na smoka czy drapieżne zwierzęta. Co ciekawe dziara na karku jest mniej bolesna niż w innych częściach szyi, więc może jednak warto skusić się właśnie na to miejsce? Przynajmniej na swoją pierwszą dziarę właśnie w takiej okolicy. Czasem, gdy tatuaż na szyi jest zbyt duży można go przedłużyć na klatkę piersiową, ramiona albo plecy.

TATUAŻ NA SZYI DLA MĘŻCZYZN

Najczęstszym wyborem mężczyzn na wzór, który ma się pojawić na szyi są obrazy przedstawiające siłę, odwagę i wytrzymałość np. płomienie, azjatyckie motywy, czaszki w różnych odmianach czy zwierzęta takie jak orzeł bądź lew. Panowie, którzy decydują się na takie miejsce powinni umieć sprecyzować dominujące cechy swojego charakteru i chcą dzielić się nimi ze światem każdego dnia. Lubią oni dziarać szyję w całości albo po bokach. Często łącząc je z innymi tatuażami na plecach czy barkach. Klientom ze spokojnym i cichym charakterem proponujemy tatuaże w stylu etnicznych wzorów, których znaczenie zna tylko ich posiadacz. Popularnymi wzorami wśród mężczyzn są krzyże, a także święci. Ewentualnie polinezyjskie dziary, które ostatnio podbijają rynek tatuaży. Są to tatuaże ciężkie, ale bardzo efektowne i aplikowane są na każdej części szyi, schodząc do ramienia i przedramienia. Moda trwa, również na wzory ornitologiczne. Wiele panów decyduje się na sowę albo jastrzębia. Ten pierwszy ptak to symbol roztropności i mądrości, a drugi oznacza siłę i odwagę.
Często, też spotyka się orła, który mówi o błyskotliwości bądź kogoś niezastąpionego nie tylko w środowisku towarzyskim, ale i zawodowym. Niekiedy tatuaże na szyi u mężczyzn wykonywane są po, to aby ukryć np. blizny po operacji czy innej sytuacji, która pozostawiła swój ślad na zawsze. Świetnie taki przypadek zakamufluje tatuaż typu „golf”, który wykonywany jest na całej szyi. Ten rodzaj dziary jest najczęściej wybierany przez facetów. Zastanawiasz się czy ostatnio bardzo znane tatuaże tzw. watercolor mogą pasować mężczyźnie? Choć to dziarki charakteryzujące się miękkimi liniami, rozmytymi konturami i subtelnymi barwami.. i można by pomyśleć, że to stricte bardziej damskie to przy wyborze odpowiedniego wzoru, bardziej męskiego może to świetnie wyglądać, więc nie bój się!

Czy tatuaż na szyi boli najbardziej?

Jest to najczęstsze pytanie jakie dostajemy od klientów, którzy są zainteresowani tym miejscem na tatuaż. Zawsze odpowiadamy, że ból to coś względnego, ponieważ każda osoba ma inny próg jego odczuwania. Dla jednych może być to jedno z najbardziej bolesnych miejsc, a dla kogoś innego tatuowanie w tej okolicy może być całkiem znośne. Ze względu na to, że na szyi jest cienka skóra ból może być bardziej odczuwalny niż w miejscach gdzie skóra jest grubsza. Trzeba, więc być przygotowanym na to, że będzie to intensywniejsze doznanie. Jako profesjonaliści nie polecamy tego miejsca na pierwszy tatuaż, ale każdy zrobi jak uważa.

Jak długo goi się tatuaż na szyi?

Tatuaż na szyi narażony jest na częste otarcia ze względu na to, że jest to dość ruchliwa część naszego ciała. Skóra na szyi nieustannie się porusza oraz często nasze ubrania ocierają się o tą strefę, a to może wydłużyć proces gojenia się tatuażu nawet do 4 tygodni. W innych miejscach gojenie się trwa przynajmniej 2 tygodnie. Przez ten czas należy unikać ubrań, które mogą ocierać miejsce wytatuowania.

Ile kosztuje tatuaż na szyi?

Koszt tatuażu na szyi może być bardzo różny. Zadając, więc to pytanie tatuatorowi bez wcześniejszych ustaleń skończy się fiaskiem. Cena tatuażu na szyi zależy od jego wielkości i czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie.

Jak dbać o nowy tatuaż na szyi?

Przede wszystkim świeży tatuaż powinien mieć dostęp do powietrza to przyspiesza gojenie. Oprócz tego miejsce tatuowania powinno się delikatnie przemywać raz dziennie letnią wodą. Nie należy tatuażu drapać i korzystać z takich miejsc jak basen, sauna czy siłownia. Pamiętać trzeba o tym, aby codziennie smarować to miejsce maściami, które je natłuszczą. Stosując się do zaleceń będziemy mieli pewność, że wszystko pójdzie tak jak trzeba.

Tatuaż na szyi a praca

Dość często klienci, którzy są zainteresowani tatuażem na szyi pytają czy rzeczywiście mając takie dzieło w tym miejscu można trudniej znaleźć pracę. Szyja to bardzo widoczna strefa naszego ciała i ciężko będzie ukryć to miejsce przed światem zewnętrznym. W niektórych zawodach tatuaż na szyi jest czymś co może nie dopuścić do pełnienia obowiązków służbowych, a wręcz do wydalenia z pracy np. policja, wojsko lub stanowiska związane z państwówką. Jeśli ktoś wiąże swoją przyszłość z zawodem gdzie tatuaż nie może być widoczny radzimy odpuścić sobie tatuowanie szyi. Lepiej w takiej sytuacji sprawdzą się dziary w bardziej ukrytych miejscach.

Napisz do nas

Wypełnij formularz kontaktowy i napisz do nas już teraz.