faq

Masz pytania? Prawdopodobnie odpowiedzi na nich jest już w naszej bazie danych pytań i odpowiedzi

Jak rozpoznać dobrego mistrza

Kryterium dobry czy zły tatuażysta jest bardzo niewyraźne. To tak jak porównywać muzyków różnych gatunków — gusta nie mają znaczenia, jednak w tatuażu jest taka ważna kwestia jak zapewnienie bezpieczeństwa i sterylności zabiegu. Tutaj można rozpoznać źle przygotowanego tatuażystę.

Jakie farby używamy

Farby mogą być różnych producentów. Tatuażyści stale spierają się między sobą o to, który tusz lepiej się wbija. Dobry artysta nie będzie oszczędzać na pigmentach, w Naszymi studiu mamy tylko oryginalne amerykańskie lub europejskie farby od sprawdzonego dostawcy

Narkoza

Profesjonaliści starają się unikać znieczulenia. Zazwyczaj z jego zastosowaniem tatuaż dużo gorzej się goi i istnieje ryzyko wstrząsu anafilaktycznego.
Na rynku pojawiło się wiele środków przeciwbólowych w formie kremu, mimo wszystko odradzamy korzystanie z takich specyfików.

Tatuaż sesje

Każdy tatuażysta pracuje w swoim tempie i pod żadnym pozorem nie można go pośpieszać. Sesja w naszym studiu może trwać do 6-7 godzin, w tym czasie wiele tatuażystów jest w stanie zrobić pracę wielkości ok. kartki A4.

Jeśli projekt jest większy (np. rękaw) to trzeba rozbić go na parę sesji, optymalna przerwa między nimi to 2-4 tygodnie.

Miejsca na ciele tatuaż

Najboleśniejsze miejsca na tatuaże, to palce, dłonie, stopy, żebra, nadgarstki, genitalia. Między palcami, na spodzie stopy czy na wewnętrznej stronie dłoni tatuaże niezbyt dobrze się przyjmują, po prostu w naturalny sposób ścierają się razem z naskórkiem. Najlepsze miejsca na pierwszy tatuaż to ręce, uda, łydki.

Jednak nic nie powinno powstrzymywać nas przed wykonaniem tatuażu w miejscu jakie sobie wymarzycie.

h1-img-2
Odpowiedzi na częste pytania o tatuażu – TattooPoland