Odpowiedzi na częste pytania o tatuaż – TattooPoland
sidearea-image
Nasze kontakty
ul.11listopada 62 Warszawa
+48577948385
Obukhowskiytattoo@gmail.com

faq

Masz pytania? Prawdopodobnie odpowiedzi na nich jest już w naszej bazie danych pytań i odpowiedzi

Jak rozpoznać dobrego mistrza

Kryterium «dobry/zły» jest bardzo niewyraźny. To jak porównywać muzyków różnych gatunków — gusta nie mają. Ale w tatuażu jest taki element, jak zapewnienie bezpieczeństwa i sterylności zabiegu. Tutaj jest wiele oznak «złego» mistrza. Brak bariery na zawsze, do czego można dotknąć w trakcie sesji, chwytanie telefonu w rękawiczce, korzystanie po przerwie tej samej pary rękawic, praca tylko na gotowych zdjęciach, gdy w dialogu z tobą zgadzają się absolutnie we wszystkim.

Jakie farby używamy

Farby mogą być różnych producentów. Tattooists stale komunikują się między sobą o to, który lepiej wbijamy/leczy. O tanich chińskich farbach zwykle nie chodzi. One tylko na papierze. Dobry mistrz nie będzie oszczędzać na pigmenty, kupując tylko oryginalne amerykańskie lub europejskie tusz u sprawdzonego dostawcy.

Narkoza

Profesjonaliści starają się unikać znieczulenia. Zazwyczaj z jej zastosowaniem tatuaż dużo gorzej goi i ryzyko wstrząs anafilaktyczny nikt nie został odwołany.
Na rynku pojawiło się wiele środków przeciwbólowych kremów, ale jak z farbami, preferowane są oryginalne i sprawdzone. Jednak mimo wszystko lepiej bez znieczulenia.

Tatuaż sesje

Jeśli odbywa się wielka praca, to optymalna przerwa między sesjami — 2-4 tygodnie. Długie przerwy nikomu nie zrobi. Tatuażysta po prostu zapomni, co i jak planował w pracy. Opracowując szkic planujesz jedno, a skóra oferuje do drugiego, wiele niuansów mogą wystąpić w trakcie pracy, jeśli to nie jest rękaw «jak u Clooney», oczywiście. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest w stanie dostać się na sesję, należy z wyprzedzeniem poinformować artysty tatuażu o tym. Co do reszty, to trzeba chodzić z недоделанной pracą.

Miejsca na ciele tatuaż

Najbardziej irracjonalne miejsca na tatuaże, to palce, dłoń, żebro dłoni, nadgarstka, żebro stopy, genitalia. Gwarantowane pływają farba, tatuaż już po pół roku wygląda jak brudna plama. Tak, i takie, że nic szczególnie tam i nie przedstawiają. Najlepsza dla wytatuowany skóra to uda, łydki, przedramiona.

h1-img-2